OSTATNI TAKI BAL

W sobotę uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu bawili się na swoim tradycyjnym Balu Gimnazjalnym. Najpierw panie polonistki zapowiedziały uroczystego poloneza, czytając fragment z „Pana Tadeusza”. Po chwili zabrzmiały pierwsze takty melodii z filmu „Czas honoru” i kolejne pary pojawiły się na parkiecie. To zawsze jest wzruszający moment, ale w tym roku szczególny: to już ostatni rocznik gimnazjalistów i zarazem uczniów „Jedynki”; w bieżącym roku szkoła zniknie z mapy edukacyjnej Tarnobrzega. Gimnazjaliści tańczyli pięknie, toteż co chwila zrywała się burza w pełni zasłużonych oklasków.

Bal uroczyście otwarli p. dyr. Jolanta Mudzik i p. dyr. Mirosław Holuk, a na parkiecie jako pierwsi pojawili się Kamil Brożyna ze swoją partnerką, którzy zaprezentowali wiązankę tańców latynoamerykańskich. Jeszcze tylko czas dla fotoreporterów, a później znakomita zabawa, mnóstwo radości i miliony uśmiechów!

Za zorganizowanie balu i poczęstunku serdecznie dziękujemy rodzicom gimnazjalistów.

Literatura może inspirować…

O tym przekonali się uczniowie III b i III d, którzy uczestniczyli w ciekawej lekcji przeprowadzonej przez p. A. Majkę i D. Ziętek. Panie połączyły zagadnienia ze swych przedmiotów. Okazało się, że tekst literacki może być kopalnią pomysłów dla innych dziedzin sztuki. I tak oto „Pan Tadeusz” jest inspiracją dla filmowców, kompozytorów, malarzy.

W tematykę zajęć wprowadziła młodzież p. D. Ziętek – przypomniała najważniejsze wiadomości na temat wybitnego dzieła romantycznego twórcy i rozdała przygotowane wcześniej karty pracy z kilkoma fragmentami tekstu epopei. Z kolei p. A. Majka wprowadziła pojęcie impresjonizmu i wyjaśniła jego założenia. Zadaniem do wykonania było zilustrowanie fragmentów „Pana Tadeusza” w technice tego właśnie kierunku.  Uczniowie przy pomocy pasteli wykonywali rysunki – powstały piękne prace obrazujące wschód i zachód słońca oraz dwa stawy.

            Takie lekcje są ciekawą i oryginalną metodą na poszerzanie wiedzy i wrażliwości uczniów, a dla nauczycieli dobrą formą integrowania przedmiotów.

05.02.19

KOMUNIKAT

Dyrekcja szkoły, informuje, że w dniu 05.02.2019 (wtorek)

o godz. 17.00 odbędą się spotkania z rodzicami.

Przydział sal na zebrania z rodzicami:

IIIa  s.21

IIIb s. 20

IIIc s. 23

IIId s. 24

IIIe s. 22

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

UWAGA!

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

„ORTOGRAFIA POTRZEBNA I PRZYJEMNA”

 

W II finałowym etapie konkursu wzięło udział 9 uczestników, którzy zmagali się z bardzo trudnym dyktandem.

Oto wyniki rywalizacji:

 

Mistrz ortografii  - Kacper Przybyło III c

Wicemistrz ortografii  - Milena Ćwik kl. III b

Mistrz kaligrafii - Aleksandra Dudek kl. III d

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników!