Piszemy Dyktando Narodowe!

9 października 2018 o godz. 13.00 uczniowie naszej szkoły przystąpią do pisania tekstu dyktanda. Dołączą do szkół, które zadeklarowały chęć przystąpienia do tego przedsięwzięcia z województw: podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, śląskiego. Życzymy im powodzenia!

VI Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii”

dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, klas VII – VIII szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych  w roku szkolnym 2018/2019

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do wszystkich uczniów. Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Konkurs odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku.

WAŻNE!

KONSULTACJE dla rodziców uczniów klas III gimnazjum

odbędą się w środę 10 października o godzinie 17.00

W BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO.

INTEGRACJA, EDUKACJA I RELAKS

Uczniowie z klas V, VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum uczestniczyli w wycieczce, która miała liczne walory. W Chęcinach spędzili czas w Centrum Nauki „Leonardo Da Vinci”. Tam, wykonując doświadczenia, zgłębiali tajemnice ludzkiego ciała oraz techniki. Następnie w otoczeniu lasów, w Kompleksie Świętokrzyska Polana oglądali wielkoformatowe akwaria z fauną i florą ze wszystkich stron świata, w Parku Miniatur oglądali makiety zabytków województwa świętokrzyskiego oraz słuchali związanych z nimi legend oraz uczestniczyli w warsztatach dotyczących rafy koralowej. Każdy znalazł coś, co go szczególnie zainteresowało, a wszyscy wreszcie dowiedzieli się, gdzie jest Nemo ! ;) Nie brakło też wolnych chwil spędzonych w otoczeniu przyrody skąpanej w ostatnich letnich promieniach słońca.

Za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad uczniami dziękujemy paniom Annie Suropek – Stali, Renacie Byrskiej i Kindze Działdowskiej.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

Progi gimnazjum przekroczyli dziś uczniowie klas III. Pan dyrektor Mirosław Holuk serdecznie ich przywitał i podkreślił, że gimnazjaliści staną w tym roku przed bardzo trudnym wyzwaniem i muszą podwójnie starać się o jak najlepsze wyniki egzaminów oraz oceny na świadectwie.

W imieniu uczniów głos zabrały Wiktoria i Ola:

„Jesteśmy ostatnim rocznikiem, który zakończy istnienie Gimnazjum nr 1. Mamy przeświadczenie, że stanie się to w wielkim stylu i będzie to rok wytężonej pracy i sukcesów zarówno naukowych, jak i sportowych; że będziemy mogli kiedyś powiedzieć z dumą, iż ukończyliśmy Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza.

(…) był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się na uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Obchodzimy 79. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

(…) Na szczęście dziś my, młodzi Polacy, nie musimy oddawać życie w obronie Ojczyzny; naszą służbą jest nauka, a potem praca.”

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy owocnego roku szkolnego!