I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MATEMATYCZNE DUETY”

TOMASZ STRYCHARZ I MICHAŁ KOMONIEWSKI ZDOBYLI I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MATEMATYCZNE DUETY”, który odbył się w tarnobrzeskiej „Budowlance”. Wzięło w nim udział 38 uczniów z 10 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu tarnobrzeskiego.

Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi, otwartymi oraz łamigłówkami logicznymi. Wszystkie te zadania wymagały ugruntowanej wiedzy matematycznej, spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz pracy w parach, która eliminuje wśród uczniów poczucie osamotnienia, strachu czy też obawy przed porażką, bo przecież: „Co dwie głowy, to nie jedna”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz dyrektora ZSP nr 3 w Tarnobrzegu p. Rafała Sawickiego.
Informacja i zdjęcia pochodzą z profilu ZSP nr 3 "Budowlanka" w Tarnobrzegu.