Piszemy Dyktando Narodowe!

9 października 2018 o godz. 13.00 uczniowie naszej szkoły przystąpią do pisania tekstu dyktanda. Dołączą do szkół, które zadeklarowały chęć przystąpienia do tego przedsięwzięcia z województw: podkarpackiego, małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, śląskiego. Życzymy im powodzenia!

VI Dyktando Niepodległościowe  „Po polsku o historii”

dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, klas VII – VIII szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów oraz dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych  w roku szkolnym 2018/2019

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do wszystkich uczniów. Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Konkurs odbywa się rokrocznie jesienią od 2013 roku.