ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

Progi gimnazjum przekroczyli dziś uczniowie klas III. Pan dyrektor Mirosław Holuk serdecznie ich przywitał i podkreślił, że gimnazjaliści staną w tym roku przed bardzo trudnym wyzwaniem i muszą podwójnie starać się o jak najlepsze wyniki egzaminów oraz oceny na świadectwie.

W imieniu uczniów głos zabrały Wiktoria i Ola:

„Jesteśmy ostatnim rocznikiem, który zakończy istnienie Gimnazjum nr 1. Mamy przeświadczenie, że stanie się to w wielkim stylu i będzie to rok wytężonej pracy i sukcesów zarówno naukowych, jak i sportowych; że będziemy mogli kiedyś powiedzieć z dumą, iż ukończyliśmy Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza.

(…) był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się na uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Obchodzimy 79. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

(…) Na szczęście dziś my, młodzi Polacy, nie musimy oddawać życie w obronie Ojczyzny; naszą służbą jest nauka, a potem praca.”

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy owocnego roku szkolnego!