„Powróćmy do korzeni - sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym

13 maja w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie połączone z rozdaniem nagród laureatom i finalistom Powiatowego Konkursu „Powróćmy do korzeni – co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego”. W kategorii literackiej, w grupie wiekowej ponad 14 lat zwyciężyła Kamila Kulpa z kl. IIIa, która napisała opowiadanie pt. „Jedynkowa podróż”. Gdy czyta się utwór, „łza kręci się w oku”, ale też „uśmiech ciśnie się na usta”. Krótko mówiąc, opowiadanie wzrusza i bawi. Bohaterka odbywa pełną przygód podróż w czasie niezwykłym wehikułem, aby w pełni zrozumieć posłannictwo i rolę swojej szkoły, najstarszej placówki oświatowej w Tarnobrzegu (Gimnazjum nr 1), na przestrzeni 205 lat istnienia. Jednocześnie chce przypomnieć wartości i tradycje kontynuowane w szkole do dzisiaj, zapoznać z nimi współczesnych tarnobrzeżan oraz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ktoś przerwał tę wspaniałą tradycję.

Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Gabriela Koczewska z kl. IIIa, za opowiadanie „Bezczelny złodziej” o tajemniczym zniknięciu i cudownym odnalezieniu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Dzikowskiej przed dwoma wiekami.

Nagrody wręczyli pani wiceprezydent Anna Pekar, pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bożena Kapuściak i pan przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!