ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „ŻYCIE BAJKĄ PISANE”

XII edycja miejskiego konkursu literackiego „Życie bajką pisane” przypada na rok 2018, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości po wielu dziesięcioleciach zaborów. Dlatego na myśl przewodnią konkursu wybrałyśmy słowa Bogdana Łyszkiewicza – lidera zespołu „Chłopcy z Placu Broni”:

„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”.

W ten sposób nasza szkoła wpisuje się w obchody ważnego dla kraju i jego obywateli jubileuszu.

Z drugiej strony patron niniejszego konkursu (a przez lata również patron tarnobrzeskiej „Jedynki”) Stanisław Jachowicz wymieniał wolność wśród najważniejszych wartości i propagował pogląd, że obowiązkiem Polaka jest walka o odzyskanie niepodległości swojego kraju.

Konkurs organizowały polonistki i bibliotekarki z biblioteki gimnazjalnej: p. Krystyna Sadura – Pałac i p. Kinga Działdowska. Wzięli w nim udział uczniowie z większości tarnobrzeskich szkół podstawowych.

A oto laureaci:

I miejsce - Kinga Napieracz (SP nr 4)

II miejsce - Daria Wojciechowska (SP nr 9) oraz Marta Bieniek (SP nr 8)

III miejsce - Miłosz Sagan (SP nr 4) oraz Liliana Małek (SP nr 10)

Wyróżnienia:

Grzegorz Rawski, Zuzanna Magda, Zuzanna Chmiel (SP nr 3), Emilia Gronek (SP nr 8), Martyna Szewc (SP nr 9), Julia Kutyła (SP nr 11).

Konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Nagrody ufundowała też Rada Rodziców uczniów klas gimnazjalnych SP nr 3.

Dziękujemy uczestnikom i ich nauczycielom, gratulujemy sukcesów!