Czy podróże kształcą?

Zielona Szkoła w Krynicy Morskiej

Z odpowiedzią na to pytanie na pewno nie miałoby problemów prawie dziewięćdziesięciu  uczniów z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3, którzy w dniach od 14 do 18 maja 2018 roku przebywali ze swoimi nauczycielami na zielonej szkole w Krynicy Morskiej w urokliwym i przyjaznym ośrodku „Rondo’.

Zdobywali oni wiedzę w niecodziennych warunkach, podczas wycieczek krajoznawczych, turystycznych oraz przedmiotowych, a także w czasie spacerów i warsztatów. Gimnazjaliści zaznajomili się z historią i geografią regionu oraz najważniejszymi zabytkami. Zwiedzili Krynicę i poznali jej osobliwości. Spacerowali po tym jednym z najmniejszych miast w Polsce.

Uczestnicy zielonej szkoły wyjeżdżali także poza Krynicę. Wybrali się na wycieczkę do Gdańska i Sopotu, spod słynnego gdańskiego żurawia popłynęli na Westerplatte. Odwiedzili także Frombork i mieli możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji w planetarium.

Prawdziwą atrakcją dla uczniów były wycieczki na plażę. Wieczory obfitowały w różne atrakcje, zorganizowano grilla i dyskotekę.

Gospodarze ośrodka „Rondo” zapewnili wypoczywającym dobre warunki, serwowali specjały polskiej kuchni, zadziwiali swą gościnnością.

Wypoczynek połączony z ciekawymi formami zdobywania wiedzy sprawił, że uczniowie wrócili do szkoły wzbogaceni o nowe doświadczenia i bardzo zadowoleni.