Spotkanie z teatrem

27 marca corocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne zorganizowane przez p. D. Ziętek. Poprowadził je p. dr Sylwester Łysiak – instruktor teatralny, badacz kultury, nauczyciel. Zaproszeni na nie uczniowie z klas III d gimnazjum, VII b i VII d ze szkoły podstawowej i ich opiekunowie wprowadzeni zostali w świat sztuki teatralnej. Mogli wykonać kilka ćwiczeń wprowadzających do gry aktorskiej i wysłuchać krótkiego wykładu o znaczeniu teatru.

Nauka była połączona z zabawą, uczestnicy warsztatów angażowali się w zaproponowane ćwiczenia i na pewno wynieśli ze spotkania sporą dawkę wiedzy.

Uczniowie mogli także obejrzeć wystawę „Książka, która łączy pokolenia” prezentowaną w sali teatralnej w budynku gimnazjum.