IX Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży już za nami

Każdego roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W Tarnobrzegu już od dziewięciu lat z tej okazji organizowane jest przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną Miejskie Dyktando dla Dzieci i Młodzieży.

W tym roku pisania trudnego tekstu naszpikowanego licznymi pułapkami ortograficznymi podjęli się tradycyjnie przedstawiciele naszej szkoły.

Szkołę reprezentowało osiem osób – cztery z oddziałów gimnazjalnych i cztery ze szkoły podstawowej. Uczniowie spisali się na medal. Nie zdobyli tytułu laureata, ale za to mają kolejne doświadczenia w trudnej sztuce poprawnego pisania.

W jury dyktanda pracowały panie: Dorota Ziętek, Alicja Chomka, Katarzyna Chmiel i Aleksandra Kokoszka.