Rajd rowerowy

Zapraszamy na rajd rowerowy "Dla Niepodległej".

Zbiórka w środę 20.06.2018r. o godz. 10.00

(na parkingu, przy sklepie Jysk na Dzikowie, sprawny rower!)

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018r. (piątek)

8.00 - Pożegnanie kl. III (na dużej sali gimnastycznej)

9.40 - Zakończenie roku szkolnego klas II

W dniu 21.06.2018r. (czwartek)  o godz.10.30

w Kościele Ojców Dominikanów

odbędzie się Msza Święta dla naszych uczniów.

Mamy mistrzostwo Polski!

Podopieczni p. Tomasza Żaka, czyli drużyna koszykarzy w składzie Jakub Saramak, Igor Rokosz, Dominik Bzdyra, Mateusz Lipiec, Piotr Niezgoda, Aleksy Janiec, Olaf Janiec, Maciej Kurzyński, Anatol Środa, Olaf Michalik, Filip Golecki wywalczyli w Białymstoku złoty medal w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży w roczniku 2002-2004. Turniej odbywał się w dniach od 8. do 10 czerwca.

Nasi młodzi koszykarze zmierzyli się z drużynami z Gorzowa Wielkopolskiego, Skierniewic, Białegostoku, Słupska i Wrocławia. Właśnie z wrocławianami rozegrali mecz o pierwsze miejsce. Z parkietu schodzili z wynikiem 69:53 i bardzo szczęśliwi – zostali zwycięzcami turnieju!

Obok naszych mistrzów województwa podkarpackiego w finałach udział wzięli mistrzowie województw: podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego, łódzkiego, kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego oraz wicemistrzowie województw pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Oprócz tytułu najlepszej drużyny w Polsce dodatkowe wyróżnienia otrzymali Jakub Saramak, który został wybrany MVP turnieju, dodatkowo Kuba wraz z Piotrkiem Niezgodą wybrani zostali do najlepszej piątki turnieju.

Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników, ich trenera p. Tomasza Żaka oraz masażysty/fizjoterapeuty p. Wojciecha Wdowiaka!

To największy sukces w historii sportu szkolnego w Tarnobrzegu. Pierwszy raz szkoła z Tarnobrzega zdobyła złoty medal.

Czytaliśmy dzieciom w restauracji Pele – Mele w Tarnobrzegu

Tym razem członkowie szkolnego klubu czytelniczego „Poczytajmy” gościli w restauracji Pele – Mele na prowadzonych tam co wtorek warsztatach plastycznych i czytali małym uczestnikom tych warsztatów baśń braci Grimm „Śpiąca królewna”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o królewnie Różyczce, nagrodziły czytających brawami, a potem tworzyły ilustracje do utworu pod kierunkiem p. Ewy Stec z Regio Ars Tarnobrzeg. Powstały bardzo ciekawe prace, które można obejrzeć na FB Pele – Mele.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy rodziców i dzieci do wspólnego poznawania literatury.

Nasza grupa została zaproszona do dalszej współpracy.

"Na paryskim bruku"

28 maja uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli spektaklu poświęconym twórczości Adama  Mickiewicza zorganizowanym przez aktora warszawskiej Agencji Aktorskiej "SKENE" Edmunda Skubika. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne, w których uczniowie  mieli okazję uczestniczyć i wejść w rolę profesjonalnych aktorów.
Wyjście na ten spektakl było nagrodą dla trzydziestu naszych gimnazjalistów, którzy angażowali się w konkursy humanistyczne i działali na rzecz rozwoju czytelnictwa.