Informacja 10.VI.2019

Od jutra do piątku (14 czerwca 2019 r.) włącznie lekcje dydaktyczne w SP3 i oddziałach GIM1 zostają skrócone. Harmonogram lekcji w załączonej grafice. Zajęcia z pływania dla poszczególnych klas będą podawane przez e-dziennik.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

W maju w naszej szkole odbyła się Wielka Zbiórka Książek. To ogólnopolska akcja charytatywna, podczas której zbierane są książki do tworzonych przez Fundację Zaczytani.org przyszpitalnych bibliotek. Uczniowie spisali się na medal, zebrano 166 egzemplarzy. Do akcji włączyli się także nauczyciele. Książki zostały wysłane do magazynu głównego fundacji i na pewno trafią do potrzebujących.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „ŻYCIE BAJKĄ PISANE”

Jury – p. Krystyna Sadura – Pałac i p. Kinga Działdowska – ogłasza wyniki konkursu:

I MIEJSCE - ALICJA WRYK, Szkoła Podstawowa nr 8

II MIEJSCE - OLIWIA PIWIŃSKA, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia

III MIEJSCE - JAGODA KOCZWARA – SZUBA, Społeczna Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia

WYRÓŻNIENIA:

FILIP KORCZAK, Szkoła Podstawowa nr 7, klasa IV

MARTA BIENIEK, Szkoła Podstawowa nr 8, klasa IV

FILIP KWIECIEŃ, Szkoła Podstawowa nr 6, klasa IV

PIOTR GRUCA, Szkoła Podstawowa nr 6, klasa IV

Jury pragnie podkreślić, że wszystkie dzieci bardzo się starały i napisały ciekawe teksty. Gratulujemy młodym poetom, szczególnie laureatom i wyróżnionym oraz ich nauczycielom! W sprawie nagród skontaktujemy się z poszczególnymi szkołami.

 

KONKURS MATEMATYCZNY

W dniu 14 maja 2019r. w Zespole Szkół im. Ks. Stanisława Staszica odbył się powiatowy konkurs matematyczny „Liczba jest istotą rzeczy” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, w którym wzięło udział 88 uczniów z 9 szkół powiatu tarnobrzeskiego. Była to już XIII edycja tego konkursu. 28 maja nastąpiło podsumowanie tego konkursu. Miło nam poinformować, że Tomasz Strycharz został laureatem tego konkursu uzyskując maksymalną liczbę punktów, a Kamil Brożyna zdobył tytuł finalisty. Obaj chłopcy to uczniowie kl. III d gimnazjum. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Barbara Lipiec. Tomkowi i Kamilowi Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.