ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

Progi gimnazjum przekroczyli dziś uczniowie klas III. Pan dyrektor Mirosław Holuk serdecznie ich przywitał i podkreślił, że gimnazjaliści staną w tym roku przed bardzo trudnym wyzwaniem i muszą podwójnie starać się o jak najlepsze wyniki egzaminów oraz oceny na świadectwie.

W imieniu uczniów głos zabrały Wiktoria i Ola:

„Jesteśmy ostatnim rocznikiem, który zakończy istnienie Gimnazjum nr 1. Mamy przeświadczenie, że stanie się to w wielkim stylu i będzie to rok wytężonej pracy i sukcesów zarówno naukowych, jak i sportowych; że będziemy mogli kiedyś powiedzieć z dumą, iż ukończyliśmy Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza.

(…) był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się na uczniów. 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Obchodzimy 79. rocznicę tych tragicznych wydarzeń.

(…) Na szczęście dziś my, młodzi Polacy, nie musimy oddawać życie w obronie Ojczyzny; naszą służbą jest nauka, a potem praca.”

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy owocnego roku szkolnego!

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
dla klas trzecich gimnazjum odbędzie się
dnia 3 września o godz. 10.30 w budynku gimnazjum.

9.00 -  Msza Święta w Kościele Ojców Dominikanów

Informacja 03.09.2018r.

W roku szkolnym 2018/2019 w budynku Gimnazjum nr 1 przy ul. Jachowicza 4

nie będzie wydawanych obiadów.

Osoby zainteresowane obiadami proszone są o kontakt

z KIEROWNIKIEM ŚWIETLICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3

przy ul. Kochanowskiego 1.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Wakacje, znowu są wakacje!

A wcześniej, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, rozdaliśmy mnóstwo nagród naszym gimnazjalistom z klas II i III. Najlepsi – Kamila Maciąg, Mateusz Piejko i Mateusz Lipiec otrzymali najwyższe szkolne wyróżnienie: tytuł Primus inter Pares. To oni mogli pochwalić się wysokimi miejscami w prestiżowych konkursach i zawodach sportowych oraz działalnością społeczną.

Pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum, którzy na koniec przygotowali znakomity skecz; śmialiśmy się wszyscy szczerze, ale w chwili rozstania niejedna łza potoczyła się po niejednym policzku…

Podziękowaliśmy rodzicom i gratulowaliśmy im wspaniałych córek i synów. Wiele miłych słów usłyszeli również nauczyciele, a nagrodą dla nich był świetny wynik egzaminu naszych gimnazjalistów.

Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji!