ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Wakacje, znowu są wakacje!

A wcześniej, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, rozdaliśmy mnóstwo nagród naszym gimnazjalistom z klas II i III. Najlepsi – Kamila Maciąg, Mateusz Piejko i Mateusz Lipiec otrzymali najwyższe szkolne wyróżnienie: tytuł Primus inter Pares. To oni mogli pochwalić się wysokimi miejscami w prestiżowych konkursach i zawodach sportowych oraz działalnością społeczną.

Pożegnaliśmy absolwentów gimnazjum, którzy na koniec przygotowali znakomity skecz; śmialiśmy się wszyscy szczerze, ale w chwili rozstania niejedna łza potoczyła się po niejednym policzku…

Podziękowaliśmy rodzicom i gratulowaliśmy im wspaniałych córek i synów. Wiele miłych słów usłyszeli również nauczyciele, a nagrodą dla nich był świetny wynik egzaminu naszych gimnazjalistów.

Wszystkim życzymy udanych, słonecznych wakacji!

„Powróćmy do korzeni - sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym

13 maja w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie połączone z rozdaniem nagród laureatom i finalistom Powiatowego Konkursu „Powróćmy do korzeni – co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego”. W kategorii literackiej, w grupie wiekowej ponad 14 lat zwyciężyła Kamila Kulpa z kl. IIIa, która napisała opowiadanie pt. „Jedynkowa podróż”. Gdy czyta się utwór, „łza kręci się w oku”, ale też „uśmiech ciśnie się na usta”. Krótko mówiąc, opowiadanie wzrusza i bawi. Bohaterka odbywa pełną przygód podróż w czasie niezwykłym wehikułem, aby w pełni zrozumieć posłannictwo i rolę swojej szkoły, najstarszej placówki oświatowej w Tarnobrzegu (Gimnazjum nr 1), na przestrzeni 205 lat istnienia. Jednocześnie chce przypomnieć wartości i tradycje kontynuowane w szkole do dzisiaj, zapoznać z nimi współczesnych tarnobrzeżan oraz znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego ktoś przerwał tę wspaniałą tradycję.

Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Gabriela Koczewska z kl. IIIa, za opowiadanie „Bezczelny złodziej” o tajemniczym zniknięciu i cudownym odnalezieniu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Dzikowskiej przed dwoma wiekami.

Nagrody wręczyli pani wiceprezydent Anna Pekar, pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bożena Kapuściak i pan przewodniczący Rady Miasta Dariusz Bożek.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca 2018r. (piątek)

8.00 - Pożegnanie kl. III (na dużej sali gimnastycznej)

9.40 - Zakończenie roku szkolnego klas II

W dniu 21.06.2018r. (czwartek)  o godz.10.30

w Kościele Ojców Dominikanów

odbędzie się Msza Święta dla naszych uczniów.

Rajd rowerowy

Zapraszamy na rajd rowerowy "Dla Niepodległej".

Zbiórka w środę 20.06.2018r. o godz. 10.00

(na parkingu, przy sklepie Jysk na Dzikowie, sprawny rower!)

Czytaliśmy dzieciom w restauracji Pele – Mele w Tarnobrzegu

Tym razem członkowie szkolnego klubu czytelniczego „Poczytajmy” gościli w restauracji Pele – Mele na prowadzonych tam co wtorek warsztatach plastycznych i czytali małym uczestnikom tych warsztatów baśń braci Grimm „Śpiąca królewna”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o królewnie Różyczce, nagrodziły czytających brawami, a potem tworzyły ilustracje do utworu pod kierunkiem p. Ewy Stec z Regio Ars Tarnobrzeg. Powstały bardzo ciekawe prace, które można obejrzeć na FB Pele – Mele.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy rodziców i dzieci do wspólnego poznawania literatury.

Nasza grupa została zaproszona do dalszej współpracy.