Zakładki

BIP

 

WYSTAWA KSIĄŻEK

W dniach od 6 do 11 marca nasza szkolna biblioteka oferowała zwiedzanie wystawy książek pt. „Tarnobrzeg i ludzie stąd”.

Ekspozycja obejmowała wydawnictwa o charakterze historycznym, prezentujące dzieje naszego miasta i okolic od zarania po wiek XX. Pokazaliśmy książki napisane przez tarnobrzeżan, w tym liczne wydawnictwa pokonkursowe z pracami literackimi naszych uczniów – laureatów tychże konkursów (poezja i proza). Przypomnieliśmy postać wieloletniego nauczyciela z „Jedynki” pana Jana Olka i jego tomiki poezji. Zaprezentowaliśmy też książkę naszej absolwentki pani Karoliny Ciejki – jest to zbiór baśni dla dzieci oraz starszych czytelników zatytułowany „Niesamowite opowiadania Pana Czereśnie”.

Rarytasem w naszych zbiorach są książki stare, już zabytkowe, z XIX i początków XX wieku. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje „Wieniec” – trzytomowy zbiór różnych tekstów dedykowanych naszemu patronowi Stanisławowi Jachowiczowi z 1857 roku. Był to prezent urodzinowy od przyjaciół.

Natomiast pozycja najnowsza na wystawie wydanie europejskich legend w opracowaniu uczniów z krajów partnerskich projektu Comenius, który obecnie realizujemy. Książka pt. „The Legends Of Europe” zawiera więc legendy tureckie, włoskie, greckie, rumuńskie, fińskie i polskie zamieszczone w językach narodowych oraz w wersji angielskiej.

Wystawę oglądali nasi gimnazjaliści oraz goście ze wspomnianych wyżej krajów, a także uczniowie klas VI tarnobrzeskich szkół podstawowych. Oto kilka opinii:

„ Przypomniałyśmy sobie fakty związane z historią naszego miasta, poznałyśmy też kilka nowych ciekawostek. Zobaczyłyśmy, jakie skarby w postaci starych ksiąg możemy zobaczyć w szkolnej bibliotece”.

„Wystawa daje do myślenia o historii i kulturze naszego miasta.”

„Dowiedziałam się, że Tarnobrzeg jest tak bogato opisany w książkach.”

”Ciekawa, bardzo dobrze przygotowana, warta obejrzenia.”

„Najbardziej zaciekawiły mnie książki historyczne, szczególnie o Jędrusiach”.

„Przypadły mi do gustu wiersze miłosne młodych pisarzy”.

„Zauważyłam, że wiersze uczniów z naszej szkoły są bardzo dojrzałe jak na tak młody wiek”.

„Mam nadzieję, że będą organizowane podobne wystawy”.

WIĘCEJ ZDJĘĆ


 

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef