„WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” – rusza konkurs MEN

Stwórzcie w klasie komiks i pokażcie, że dopalacze to już historia! – to wystarczy, by wygrać w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Celem konkursu „WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania.

Partnerami konkursu jest także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. MEN wspólnie z MSW i MZ zafundują nagrody laureatom.

Do udziału w konkursie zapraszamy całe klasy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Z każdej szkoły może zgłosić się dowolna liczba klas.

Co należy zrobić? To bardzo proste!

• Na kartce A4 narysujcie wspólnie komiks i pokażcie w nim historię, jak dopalacze kradną życie.
  • Do 11 października wyślijcie nam swoją pracę na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Uczniowie zwycięskich klas wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową oraz zwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na zgłoszenia czekamy do 11 października.