Zakładki

BIP

 

Moja koleżanka Gabriela Drabik to osoba, która od wielu lat interesuje się tańcem towarzyskim.

Gabi, jak zaczęła się twoja przygoda z tańcem?

Na pierwsze zajęcia zaprowadziła mnie mama. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tańca towarzyskiego, ponieważ byłam cicha i zamknięta w sobie . Z biegiem czasu przezwyciężyłam to. I tak oto moja przygoda z tańcem ciągnie się już 10 lat.

Co sprawia Ci największą przyjemność w tańcu ?

Największą przyjemność sprawia mi to, że podczas tańca mogę wyrazić swoje emocje oraz pokazać wszystkie swoje umiejętności publiczności.

Czy chciałaś kiedyś zrezygnować z tańca?

Tak naprawdę podczas prawie każdego treningu. Najczęściej jest to spowodowane częstymi kontuzjami oraz tym, że nie zgadzam się z partnerem w kwestii kroków.

Jakie style najbardziej lubisz?

Najlepiej czuję się w stylu latynoamerykańskim, ponieważ tańce są energiczne. Bardzo ważny podczas nich jest wyraz artystyczny. Można dzięki temu opowiedzieć różne historie. Chociaż coraz bardziej zaczynam się przekonywać do tańców standardowych, które są spokojne oraz bardzo eleganckie. Ale z czasem, kiedy tancerz bardziej się rozwija i dorasta, ta bariera między stylami zanika i każdy uwielbia to samo.

Ile czasu poświęcasz na taniec w tygodniu?

W ciągu tygodnia mam stałe zajęcia w poniedziałki i środy po 1.5 godziny oraz w piątki  2 godziny practisu (indywidualnego treningu). Często zdarza się, że w weekendy mamy zapewnione szkolenia z mistrzami, którzy przyjeżdżają do nas m.in. z Krakowa oraz Olsztyna. Oprócz tego organizowane są turnieje tańca, na które staramy się jak najczęściej jeździć.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Patryk Dereń.

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef