KONKURSY PROFILAKTYCZNE

1.  Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Konkurs trwa do 30 września br. Dodatkowe informacje o konkursie znajdują się na stronie https://msw.gov.pl oraz www.ko.rzeszow.pl

2. Wymyśl hasło promujące życie wolne od uzależnień. Hasło nie powinno składać się z więcej niż 5 wyrazów. Musi również być zwięzłe, zapadać w pamięć i zachęcać młodych ludzi do tego, by stronili od sięgania po substancje psychoaktywne. Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.