27 września w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na gimnazjalistę, którą poprowadził przewodniczący ORU Kamil Borowiec. Po oficjalnej części rozpoczęcie do ślubowania przystąpili przewodniczący pięciu klas pierwszych. Ślubowanie odebrała Dyrektor Gimnazjum nr 1 p. Jolanta Mudzik. Z kolei odbyła się prezentacja talentów poszczególnych klas oraz uczestnictwo ich w konkurencjach. Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy ponieważ p. dyrektor ogłosiła wspólny werdykt. Następny dzień bez pytania i ocen niedostatecznych dla wszystkich uczestników. Pierwszaki otrzymali również słodycze. Po Południu od godz. 16.00 rozpoczęła się pyszna zabawa wszystkich uczniów klas pierwszych nad Jeziorem Tarnobrzeskim "Marina". Konkurencje prowadziły uczennice kl. 3b Julia Lubas i Laura Bona.