OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK odbyły się w miniony poniedziałek 23 marca w czytelni biblioteki szkolnej. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, 328 osób, głosowali na najciekawsze ich zdaniem książki. Blisko dwieście tytułów pojawiło się na kartach do głosowania wrzucanych do specjalnej urny wyborczej.

Wśród nich najpopularniejsze były te z zakresu literatury fantasy, obyczajowe, młodzieżowe, a przede wszystkim takie, które w ostatnim czasie zostały zekranizowane. Komisja wyborcza w składzie: Wiktoria Michalczuk, Julia Oczkowska, Aleksandra Bukała, Weronika Łopata, Justyna Chorab, Maria Pycior, Katarzyna Uzar, Martyna Więckowska czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów i opracowała wyniki. W pierwszej dwudziestce uplasowały się następujące tytuły:

1. James E L, Pięćdziesiąt twarzy Greya
  2. John Green, Gwiazd naszych wina
  3. Suzanne Collins, Igrzyska śmierci
  4. Joanne K. Rowling, Harry Potter
  5. R.R. Tolkien, Hobbit
  6. Veronica Roth, Niezgodna
  7. Rick Riordan, Percy Jackson
  8. Gayle Forman, Zostań jeśli kochasz
  9. Tom Clancy, Zwiadowcy
  10. R.R. Tolkien, Władca pierścieni
  11. Cassandra Clare, Dary anioła
  12. Stephenie Meyer, Zmierzch
  13. Rowell Rainbow, Eleonora i Park
  14. Federico Moccia, Trzy metry nad niebem
  15. Christiane F., My dzieci z dworca ZOO
  16. Barbara Rosiek , Pamiętnik narkomanki
  17. John Green, Szukając Alaski
  18. Robin LaFevers, Posępna litość
  19. Marissa Meyer, Saga księżycowa
  20. Sara Shepard, Kłamczuchy

Wybory odbyły się w ramach konkursu organizowanego przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole” pod patronatem minister Edukacji Narodowej pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z zapowiadanymi na najbliższe lata programami zakupów książek do bibliotek szkolnych. Spis książek, który powstał w wyniku wyborów w naszej bibliotece, przesłany zostanie do organizatora.

Więcej zdjęć