Zakładki

BIP

 

Niezaplanowane…

            „Poczwarka” Doroty Terakowskiej to opowieść o małżeństwie, które ma zaplanowane całe swoje życie. Wszystko jednak zmienia się, gdy na świat przychodzi ich córeczka, która odbiega od modelu idealnej rodziny. Ten jeden niezaplanowany szczegół całkowicie zmienia ich życie.

            Adam i Ewa to wykształceni, inteligentni i bogaci ludzie. Mają dom, pracę i pieniądze. Są szczęśliwi. Brakuje im jedynie idealnego dziecka. Kiedy na świat przychodzi Myszka i okazuje się, że ma zespół Downa, wszystko się zmienia. Jej rodzice oddalają się od siebie. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości. Wartości i plany Adama i Ewy drastycznie się zmieniają. Z dnia na dzień uczą się, jak żyć z Myszką i jak ją kochać. Odkrywają, co jest naprawdę ważne w życiu.

            Książka Terakowskiej jest napisana pięknym językiem. Prostym, bogatym we wzruszające opisy przeżyć wewnętrznych. W „Poczwarce” występują fantastyczne nawiązania do Biblii. Powieść bardzo mocno działa na emocje. Jest niezwykle poruszająca. Nie jest ona dla osób ze słabymi nerwami. Pozwala inaczej spojrzeć na dzieci z DS. Pokazuje, jak je pokochać i żyć z nimi nie niszcząc ich własnego świata.

            „Poczwarka” to powieść, którą naprawdę warto przeczytać. Jest niesamowita i wiele wnosi do życia czytelnika. Naprawdę gorąco ją polecam.

Kinga Kozioł kl. III d

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef