Niezaplanowane…

„Poczwarka” Doroty Terakowskiej to opowieść o małżeństwie, które ma zaplanowane całe swoje życie. Wszystko jednak zmienia się, gdy na świat przychodzi ich córeczka, która odbiega od modelu idealnej rodziny. Ten jeden niezaplanowany szczegół całkowicie zmienia ich życie.

Adam i Ewa to wykształceni, inteligentni i bogaci ludzie. Mają dom, pracę i pieniądze. Są szczęśliwi. Brakuje im jedynie idealnego dziecka. Kiedy na świat przychodzi Myszka i okazuje się, że ma zespół Downa, wszystko się zmienia. Jej rodzice oddalają się od siebie. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości. Wartości i plany Adama i Ewy drastycznie się zmieniają. Z dnia na dzień uczą się, jak żyć z Myszką i jak ją kochać. Odkrywają, co jest naprawdę ważne w życiu.

Książka Terakowskiej jest napisana pięknym językiem. Prostym, bogatym we wzruszające opisy przeżyć wewnętrznych. W „Poczwarce” występują fantastyczne nawiązania do Biblii. Powieść bardzo mocno działa na emocje. Jest niezwykle poruszająca. Nie jest ona dla osób ze słabymi nerwami. Pozwala inaczej spojrzeć na dzieci z DS. Pokazuje, jak je pokochać i żyć z nimi nie niszcząc ich własnego świata.

„Poczwarka” to powieść, którą naprawdę warto przeczytać. Jest niesamowita i wiele wnosi do życia czytelnika. Naprawdę gorąco ją polecam.

Kinga Kozioł kl. III d