Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 nie mogli wyjść ze zdumienia – grupa naszej młodzieży pod opieką p. Joanny  Łukasiewicz przygotowała musical , którego poziom artystyczny może zachwycić! Toteż odbyło się kilka koncertów – pierwszy charytatywny – przed Świętami Bożego Narodzenia dla społeczności szkolnej , kolejne 8 stycznia – już w Nowym Roku. Przed występem uczniów głos zabrała i serdecznie powitała naszych gości  Pani Dyrektor Jolanta Mudzik. Gościliśmy na nich przedstawicieli władz miasta - p. J. Kociubę – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, Radnych – p. B. Kapuściak, p. H. Mudrecką oraz p. L. Ogorzałka. Oczywiście podziwiać występy mogły rodziny występujących artystów. W murach naszej szkoły gościliśmy także szóstoklasistów z tarnobrzeskich podstawówek, którzy obejrzeli musical.

Dziewczyny i chłopcy z „Jedynki” śpiewają i tańczą, występują nie dlatego, że muszą, lecz autentycznie chcą. Ten końcowy efekt, który teraz podziwiamy, poprzedzony był kilkumiesięczną wytężoną pracą, wieloma godzinami ćwiczeń i prób. Scenariusz opracowały Kasia Pycior i Ala Burdzel, choreografię – Gabrysia Drabik, reżyserią zajmowali się wszyscy po trochu, zgłaszając pomysły i uzgadniając ostateczny kształt widowiska. Odpowiedzialność podzielili pomiędzy wielu uczestników przedsięwzięcia, więc teraz wielu może się cieszyć z sukcesu. Uczniowie wykorzystali piosenki z filmu „High School Musical”.

Historia opowiada o nastoletniej dziewczynie Sharpay (Ola Kuroczko), która marzy o sławie, władzy oraz zdobyciu wymarzonego chłopaka – muzyka ze znanego zespołu (gościnnie wystąpił zespół BURN). Niestety, w dążeniu do realizacji swych celów staje się coraz bardziej samolubna. Ma też konkurentkę Emily (Weronika Pietranis), która staje do rywalizacji. W końcu najlepsza przyjaciółka Sharpey – Vanessa (Wiktoria Cieśla) traci cierpliwość wobec koleżanek i wkracza do akcji. Próbuje pomóc przyjaciółce, ale ta ją odtrąca.

Przygotowanie musicalu było wielkim wyzwaniem. Całość trwała aż 70 minut i wymagała nie tylko talentów artystycznych, ale też świetnej znajomości języka angielskiego, w którym śpiewane były piosenki. Ponad pięćdziesięcioosobowy zespół młodych artystów z „Jedynki” udowodnił, że chcieć to móc!

Część oficjalną Koncertu Noworocznego prowadzili przewodniczący ORU Ewelina Barszcz i Krzysztof Kuczyński.

Nad całością czuwała pani Joanna Łukasiewicz, która służyła uczniom radą i pomocą oraz zorganizowała koncerty.

Piękny piękny wystrój sali przygotowała p. Aneta Majka.