OPIS PROJEKTU:

Projekt nosi tytuł "KSIĄŻKA - TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL!"

Naszymi partnerami są

• Scoala Gimnaziala ”HORIA STAMATIN” (średnia szkoła ogólnokształcąca) w Bogdanesti - Rumunia,
  • Kazancilar Ortaokulu (szkoła podstawowa) w Sivas - Turcja,
  • Härkävehmaan Koulu (średnia szkoła ogólnokształcąca) w Hyvinkää - Finlandia,
  • 4 General Lyceum (średnia szkoła ogólnokształcąca) w Patras, Grecja,
  • Scoala Gimnaziala ”MANOLACHE COSTACHE EPUREANU” (średnia szkoła ogólnokształcąca) w Barlad - Rumunia,
  • Istituto d’Istruzione Superiore Misticoni Bellisario (średnia szkoła artystyczna ) w Pescarze  - Włochy

Do realizacji zaangażujemy uczniów w wieku około 12-lat. W działaniach uwzględnimy europejskie legendy, opowiadania i wartości. Wskażemy, jak ważną rolę w życiu uczniów pełnią książki. Chcemy wzbudzić zainteresowanie literaturą  i zaszczepić młodzieży pasję czytania

CELE:

- promowanie literatury krajów uczestniczących w projekcie, co doprowadzi do podniesienia poziomu wiedzy literackiej, historycznej, geograficznej i kulturowej,

- umożliwienie rozwoju i zaangażowania młodych ludzi, którzy do tej pory nie pasjonowali się czytaniem książek,

- rozwinięcie naturalnych zdolności uczniów, zasobu słownictwa, wiedzy, uczuć,

- zachęcenie uczniów do czytania ,

- promowanie kreatywności i pozytywnego nastawienia do otaczającej rzeczywistości.

KORZYŚCI:

Uczestnicy poczują się obywatelami Europy, poznają kulturę i piśmiennictwo różnych państw, ale też będą promować literaturę własnego kraju. W kontaktach z mieszkańcami różnych krajów będą dbać o stworzenie klimatu zrozumienia i tolerancji. Uczniowie zdobędą i rozwiną umiejętności w zakresie planowanego czytania, rozumienia i interpretowania tekstów, własnej twórczości i działań z zastosowaniem Internetu. Będą też doskonalić  umiejętności interpersonalne, takie jak komunikacja w języku angielskim, praca w grupie, otwarcie na kontakt z zagranicznymi rówieśnikami. Poszerzenie wiedzy o znaczeniu książek w życiu i rozwoju człowieka zachęci młodych ludzi do czytania.