Zakładki

BIP

 

   W poniedziałek 22.09 zostaliśmy odebrani przez gospodarzy z lotniska w Atenach i wraz z pozostałymi uczestnikami projektu, późnym wieczorem, dotarliśmy do Patras. Na miejscu nauczyciele zostali zakwaterowani w hotelu, a uczniowie w rodzinach goszczących.

   Następnego dnia, w godzinach porannych, udaliśmy się do tamtejszej szkoły. Odbyła się uroczysta ceremonia powitania wszystkich gości. Zostaliśmy ciepło przyjęci przez Greckich nauczycieli, uczniów i rodziców. Na naszą cześć wypuszczono w niebo balony w kolorach flag narodowych krajów partnerskich. Drugą część spotkania stanowiły prezentacje na temat Grecji, przygotowane przez uczestników oraz występy artystyczne w wykonaniu gospodarzy. Po części oficjalnej mieliśmy możliwość spróbowania tradycyjnych greckich przysmaków (np. Mousaka, Baklawa). Pogoda nam sprzyjała, więc resztę dnia spędziliśmy na plaży. Wieczorem odbyło się spotkanie z panem PanagiotisSykiotis, psychiatrą i psychoanalitykiem, na temat psychologicznych motywów działania i relacji międzyludzkich bohaterów „Odyseji”.

   Środa była poświęcona na zwiedzanie Patras. Zobaczyliśmy kościół św.Andrzeja, Muzeum Archeologiczne, winnicę, bibliotekę, gdzie oglądnęliśmy bardzo interesującą prezentacje na temat jej historii i zbiorów, a także fabrykę produkującą figury karnawałowe. Wieczorem w szkole odbył się spektakl pt.”Antygona” Sofoklesa, przygotowany przez uczniów greckich.

   Niesamowitych wrażeń dostarczył nam kolejny dzień, gdyż udaliśmy się do starożytnej Olimpii. Mogliśmy poczuć się tam, jak zawodnicy olimpijscy, którzy przed wiekami zmagali się na antycznej arenie. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe miejsca i poznać ich historię.

   W piątek młodzież uczestniczyła w lekcjach swoich gospodarzy m.in. w zajęciach z filozofii, literatury itp. W tym czasie nauczyciele brali udział w spotkaniu, podsumowującym wizytę. Omówiono na nim realizację dotychczasowych zadań wynikających z uczestnictwa w projekcie i zaplanowano działania na kolejny rok współpracy. Popołudnie przeznaczyliśmy na zakup pamiątek. Wieczorem nasi gospodarze pokazali nam najpiękniejsze zakątki miasta. Spacer zakończyliśmy wspólną kolacją.

   Sobotni poranek był czasem pożegnania, któremu towarzyszyły łzy wzruszenia. Na szczęście rozstajemy się nie na długo. Ponieważ już w marcu 2015 r. spotkamy się znowu-tym razem w Tarnobrzegu.

 

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef