KOLEJNY ETAP PROJEKTU COMENIUS „KSIĄŻKA – TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL”

TYM RAZEM FINLANDIA!

W Finlandii, w mieście Hyvinkaa, położonym 50 km od Helsinek odbyło się drugie spotkanie projektowe. W wyjeździe wzięło udział dwoje nauczycieli i cztery uczennice naszej szkoły. Nasi przedstawiciele zobaczyli, jak żyją mieszkańcy tego skandynawskiego kraju i  jak uczy się młodzież w szkole Härkävehmaan Koulu (średnia szkoła ogólnokształcąca). Poczuli się obywatelami Europy, poznali kulturę Finlandii i spotkali się z serdecznym przyjęciem. Wielu emocji dostarczył lot samolotem, mieszkanie u fińskich rodzin i kosztowanie tamtejszych przysmaków (np. pulla) oraz czekolady prosto z taśmy produkcyjnej.

Dużą atrakcją była wycieczka do stolicy Finlandii – Helsinek i zwiedzanie miasta. Ostatni dzień pobytu był poświęcony sportom zimowym. Otrzymanie certyfikatów zwieńczyło wyjazd. Na koniec oczywiście podziękowania, pożegnania i obietnice kontaktu.

Jak zawsze podczas naszych zagranicznych wyjazdów młodzież wiele się uczy, poznaje nowych ludzi i ich mentalność, realizuje założenia projektu. A nowe znajomości mają szansę na kontynuację podczas kolejnych wizyt w krajach partnerskich (Grecja, Turcja, Włochy).

Więcej w zakładce „Comenius. Projekt 2013 – 2015”