Zakładki

BIP

 

KOLEJNY ETAP PROJEKTU COMENIUS „KSIĄŻKA – TWÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL”

TYM RAZEM FINLANDIA!

 

W Finlandii, w mieście Hyvinkaa, położonym 50 km od Helsinek odbyło się drugie spotkanie projektowe. W wyjeździe wzięło udział dwoje nauczycieli i cztery uczennice naszej szkoły. Nasi przedstawiciele zobaczyli, jak żyją mieszkańcy tego skandynawskiego kraju i  jak uczy się młodzież w szkole Härkävehmaan Koulu (średnia szkoła ogólnokształcąca). Poczuli się obywatelami Europy, poznali kulturę Finlandii i spotkali się z serdecznym przyjęciem. Wielu emocji dostarczył lot samolotem, mieszkanie u fińskich rodzin i kosztowanie tamtejszych przysmaków (np. pulla) oraz czekolady prosto z taśmy produkcyjnej.

 

Dużą atrakcją była wycieczka do stolicy Finlandii – Helsinek i zwiedzanie miasta. Ostatni dzień pobytu był poświęcony sportom zimowym. Otrzymanie certyfikatów zwieńczyło wyjazd. Na koniec oczywiście podziękowania, pożegnania i obietnice kontaktu.

Jak zawsze podczas naszych zagranicznych wyjazdów młodzież wiele się uczy, poznaje nowych ludzi i ich mentalność, realizuje założenia projektu. A nowe znajomości mają szansę na kontynuację podczas kolejnych wizyt w krajach partnerskich (Grecja, Turcja, Włochy).

Więcej w zakładce „Comenius. Projekt 2013 – 2015”

 

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef