Uczniowie klasy III c podjęli się ważnego zadania i od początku września pod okiem p. Renaty Kaczorowskiej – Wartoń własnoręcznie szyli legowiska dla zwierząt. W ten sposób wsparli schronisko „Chrońmy Zwierzęta” w Machowie.

Wychowawczyni p. M. Makarewicz zorganizowała wycieczkę rowerową, by gimnazjaliści sami mogli zawieźć przygotowane rzeczy do siedziby przytuliska. Odbyła się ona 28.09.17r.

Wycieczka była połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Trasa prowadziła wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego.

Kiedy grupa dotarła na miejsce, przywitała się z p. prezes A. Wilamowską. Przybliżyła ona uczniom historię powstania schroniska. Opowiadała także dzieje niektórych jego mieszkańców. Zachęcała do głosowania na projekt obywatelski „Przedszkole dla Zwierząt”.

Wielkim przeżyciem był bezpośredni kontakt ze zwierzakami. Po krótkim instruktażu można było wyprowadzić pieski na spacer, głaskać je, przytulać.

Po wizycie w schronisku III c ze swoimi nauczycielkami udała się do Mariny, by tam obserwować podkarpackie zmagania rowerowe osób niepełnosprawnych umysłowo.

Zadowoleni uczniowie wracali z wycieczki, podczas drogi planowali następne wspólne „wypady”.

UWAGA!

Wszystkich, którym nie jest obojętny los porzuconych zwierząt, zachęcamy do głosowania 8 października 2017r. na projekt „Przedszkole dla Zwierząt” w Tarnobrzeskim Budżecie Obywatelskim.