Zakładki

BIP

 

Uczniowie klasy III c podjęli się ważnego zadania i od początku września pod okiem p. Renaty Kaczorowskiej – Wartoń własnoręcznie szyli legowiska dla zwierząt. W ten sposób wsparli schronisko „Chrońmy Zwierzęta” w Machowie.

Wychowawczyni p. M. Makarewicz zorganizowała wycieczkę rowerową, by gimnazjaliści sami mogli zawieźć przygotowane rzeczy do siedziby przytuliska. Odbyła się ona 28.09.17r.

Wycieczka była połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Trasa prowadziła wzdłuż Jeziora Tarnobrzeskiego.

Kiedy grupa dotarła na miejsce, przywitała się z p. prezes A. Wilamowską. Przybliżyła ona uczniom historię powstania schroniska. Opowiadała także dzieje niektórych jego mieszkańców. Zachęcała do głosowania na projekt obywatelski „Przedszkole dla Zwierząt”.

Wielkim przeżyciem był bezpośredni kontakt ze zwierzakami. Po krótkim instruktażu można było wyprowadzić pieski na spacer, głaskać je, przytulać.

Po wizycie w schronisku III c ze swoimi nauczycielkami udała się do Mariny, by tam obserwować podkarpackie zmagania rowerowe osób niepełnosprawnych umysłowo.

Zadowoleni uczniowie wracali z wycieczki, podczas drogi planowali następne wspólne „wypady”.

UWAGA!

Wszystkich, którym nie jest obojętny los porzuconych zwierząt, zachęcamy do głosowania 8 października 2017r. na projekt „Przedszkole dla Zwierząt” w Tarnobrzeskim Budżecie Obywatelskim.

Ogłoszenia

DLA UCZNIÓW KL. 3

Elektroniczna rekrutacja

logowanie


NOWE kierunki kształcenia

w ZSP1 Tarnobrzeg

kliknij

Ważne

W Polsce obowiązującymi numerami

do służb ratunkowych są:

997  Policja

998  Straż Pożarna

999  Pogotowie Ratunkowe

112  kom. telefon alarmowy

601 100 300  GOPR

(33) 985  GOPR

601 100 100 WOPR

Biblioteka proponuje

 

Nowe filmy edukacyjne

Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory audiowizualne o kolejne filmy edukacyjne z serii: Uwaga życie! Filmy Wydawnictwa WAM – Studio Inigo: „Patriotyzm : czy to trudne?”, „Kultura osobista”, „Kolekcjonerzy mocnych wrażeń”, „Tożsamość w Internecie”, pokazują problemy współczesnego świata. Są doskonałą pomocą dydaktyczną, ale stanowią również interesujący materiał dla indywidualnych odbiorców, poszukujących odpowiedzi na nurtujące problemy codziennego życia.


 

Gościmy

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Kącik Unicef