18 lutego 2015 odbył się szkolny konkurs pięknego czytania zorganizowany przez panie bibliotekarki – Ewę Miękinę, Dorotę Ziętek i Kingę Działdowską. Był on poprzedzony konkursami w klasach, kiedy to wyłanialiśmy uczestników szkolnego finału.

Dziewczęta i chłopcy czytali obszerne fragmenty powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Brulion Bebe B.”. Była to książka, której wcześniej nie znali.

Uczestnicy oczarowali jury płynnością czytania, dykcją, a przede wszystkim interpretacją tekstu. Naprawdę można było się zasłuchać…

Na wyróżnienie zasłużyli

- Weronika Paterek z klasy III c,

- Katarzyna Jaworska z klasy III d,

- Michał Smykla z klasy I f.

Gratulujemy laureatom, a wszystkich uczniów zachęcamy do czytania. „Lepiej mieć nos wetknięty w książkę niż w cudze sprawy”! (Adam Stanley)

WIĘCEJ ZDJĘĆ